Jdi na obsah Jdi na menu
 


KRAJSKÉ PŘEBORY DOSPĚLÝCH A ST. ŽACTVA

4. 6. 2018

Od soboty 2.6. se konal krajský přebor dospělých v Pelhřimově. Mužské části turnaje se zúčastnilo 32 hráčů a TK ZVVZ Milevsko mělo trojí zastoupení. Nejlépe se dařilo Jiřímu Brabcovi, který se probojoval až do semifinále, kde se utkal s pozdějším vítězem celého turnaje Filipem Němcem z Humpolce. V této části pavouka hrozilo milevské klání mezi Brabcem a Ivanem Radostou. Ten bohužel po velkém boji 6:4; 2:6 a 3:6 prohrál s Robinem Brázdou z Tábora. Ačkoliv Radosta prohrál, soupeře duel zřejmě natolik zmohl, že svůj čtvrtfinálový zápas skrečoval právě ve prospěch Jiřího Brabce. Posledním zástupcem Milevska byl Tomáš Hrych, kterého porazil v prvním kole místní zkušený hráč Ivo Průša.

Ve čtyřhře spojili síly Brabec s Hrychem a jako druzí nasazení hráči v pavouku prošli až do semifinále po výhře nad táborskou mladou dvojicí Koutek – Sedláček.

 

Turnaj žen se konal ve stejný čas a také jsme zde měli (v podstatě trojí) zastoupení. Nejlépe ze všech se dařilo Žanetě Maťhové, první nasazené turnaje. Žanetu zastavila až ve finále Monika Vašková z Tábora po výhře 6:3 a 6:4. Ve čtyřhře si pak vítězství celého turnaje vybojovala s Kamilou Neradovou z Písku. Žaneta v současné době hraje za LTC České Budějovice, Milevsku patří její tenisové začátky.

Další milevskou hráčkou byla mladší sestra Žanety, Adriana Maťhová. Ve dvouhře Adriana vyhrála úvodní zápas, poté ji zastavila Renata Švecová z Velešína. Ve čtyřhře se kvůli špatnému losu Adrianě nedařilo a prohrála hned v prvním kole.

Poslední zástupkyně TK ZVVZ Milevsko Denisa Hrychová se musela o postup do čtvrtfinále poprat se Simonou Muškovou. Nepříjemnou soupeřku udolala ve třech setech 4:6; 7:5 a 6:3. Denisu poté zastavila Kristýna Vondrášková z Hluboké. Ve čtyřhře se Denisa s Renatou Švecovou dostaly přes první kolo, poté však bohužel narazily na pozdější vítězky turnaje – Žanetu Maťhovou a Kamilu Neradovou.  

 

Ve stejné datum se konal i krajský přebor staršího žactva v Sezimově Ústí. V chlapeckém turnaji nemělo TK ZVVZ Milevsko žádného zástupce. Jedinou naší hráčkou tak byla Tereza Mužíková. Díky nasazení a výhře nad místní hráčkou Annou Vybíralovou došla Tereza do čtvrtfinále. Ve čtyřhře se dívky daly dohromady a dokázaly vyhrát svůj úvodní zápas. Poté je zastavily budoucí vítězky celé čtyřhřy Natálie Reinke z Českých Budějovic a Denisa Vondráková z LTC Tábor.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář